28 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie zorganizował Dzień Otwarty. Przybyli gimnazjaliści ze szkół powiatu nidzickiego oraz indywidualnie uczniowie z powiatów ościennych. Gości powitała dyrektor szkoły, pani Katarzyna Mazur, i oddała głos Klaudii Nowak, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Gospodarzami tego dnia byli uczniowie ZSRiO, którzy pokazywali młodszym kolegom, czego uczą się w Jagarzewie. Ze względu na deszczową pogodę prezentacja poszczególnych kierunków odbyła się w sali gimnastycznej. Placówka od 1 września 2017 roku uruchamia nowy typ kształcenia - technikum obsługi turystycznej, dlatego już dziś gimnazjaliści byli klientami biura podróży. Technikum żywienia i usług gastronomicznych propagowało zasady dietetyki i informowało, jak zdrowo się odżywiać. W przerwie przygotowało poczęstunek. Uczniowie z technikum agrobiznesu zademonstrowali pielęgnację konia oraz opowiadali o przedmiotach zawodowych.

Po przerwie goście mogli ćwiczyć w nowej siłowni oraz doświadczyć popularnego cyklu gier muzyczno-tanecznych Just Dance 2017, pozwalających poczuć się niczym profesjonalni tancerze, występujący na największych scenach świata. Następnie uczniowie zwiedzili szkołę i internat ze stołówką. Na pytania gimnazjalistów odpowiadali uczniowie ZSRiO wspierani przez nauczycieli. Zachęcali oni gimnazjalistów do podjęcia trafnych decyzji wyboru szkoły i zawodu. Gospodarze podkreślali, że Jagarzewo to szkoła nowych możliwości, która dostosowuje ofertę kształcenia do rynku pracy. Na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo oraz wysoki poziom kształcenia w przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze, co potwierdza certyfikat najwyższej jakości oferowanych usług edukacyjnych przyznany przez uczniów i rodziców.

Wizytę zakończył recital Joanny Sarbiewskiej uczennicy kl. III TŻiUG. Gości pożegnała pani Elżbieta Jabłonowska, wicedyrektor szkoły, która podziękowała im za przybycie do szkoły i zaprosiła zainteresowanych do szkolnej rodziny w Jagarzewie.