40 centralny Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniach 12-14 czerwca w Nidzicy odbył się 40 centralny Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zakończenie turnieju odbyło się w hali sportowej, na którym pojawiło się wielu gości m.in.: pani Justyna Skrzydło – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, pan Andrzej Sprycha – Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, pan Sławomir Sadowski – Wicewojewoda Warmińsko- Mazurski, pan Marcin Kuchciński– członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł.insp. Zdzisław Sudoł – Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, mł. insp. Armand Konieczny– Naczelnik Wydziału Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, ks. dr Marina Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców, pan Marek Konkolewski – dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym CANARD oraz współgospodarze imprezy – pan Grzegorz Napiwodzki– Starosta Nidzicki, pan Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki oraz - pan Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, pan Leszek Śpiewak Zastępca Burmistrza Nidzicy.

Wyniki:

Szkoły podstawowe

Wśród drużyn reprezentujących szkoły podstawowe bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci województwa małopolskiego.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stroniu w składzie: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrian Odrowąż oraz Jakub Klimeczko. Opiekunem mistrzów Polski jest pan Tomasz Gębala.

Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krośnicy (województwo opolskie) w składzie: Tomasz Warzecha, Milena Hurek, Nico Born oraz Nadia Kalisz. Opiekunem tej grupy jest pan Piotr Besz.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie (województwo świętokrzyskie) w składzie: Lena Rak, Patryk Kozieł, Karolina Jarząb, Kuba Kaczor. Opiekunem tej grupy jest pan Marcin Sztuka.

Najlepszą zawodniczką turnieju wśród reprezentantów szkół podstawowych  została Wiktoria Garbarska ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Koluszkach (woj. łódzkie), podopieczna pana Marka Kamińskiego.

Nidzicka drużyna szkoły podstawowej w składzie: Kinga Gnidzińska, Kinga Barańska, Szymon Czyżewski, Michał Grzebski zajęła 10 miejsce.

Szkoły gimnazjalne

Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęła drużyna z Gimnazjum w Zakrzowie  (woj. małopolskie) w składzie: Aniela Zawiła, Piotr Haranek i Anna Radwan. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest pan  Bogdan Radwan.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) w składzie: Zuzanna Oleksy, Mateusz Trzebiński i Filip Sztuka. Opiekunem drużyny jest pan  Marcin Sztuka.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie) w składzie: Wiktor Stępniewski, Jakub Spała, Jakub Długosz. Opiekunem drużyny jest pan Jerzy Pecyna.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Filip Sztuka z Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie.

Nidzicka drużyna gimnazjum w składzie: Weronika Wiśniewska, Szymon Chmielewski, Kacper Wdowiak zajęła 4 miejsce.