7 i 8 października br. w hali widowiskowo sportowej w Nidzicy odbyły się Międzynarodowe Turnieje w Podnoszeniu Ciężarów. Pierwszego dnia rywalizacji odbył się konkurs indywidualny – Grand Prix o Puchar Burmistrza Nidzicy, natomiast drugiego dnia turniej Drużynowy o Puchar Starosty Nidzickiego Grzegorza Napiwodzkiego.

Najlepszym zawodnikiem został Przemysław Korneluk z TS NIDA Nidzica, a drużyną TS NIDA Nidzica.

Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy wręczyli puchary oraz medale najlepszym zawodnikom i drużynom.

W turnieju wzięli udział przedstawiciele 14 klubów wśród którychbyli sztangiści z Kaliningradu i Rotavy.

Nidziczanie wygrali prawie wszystkie konkurencje. W poszczególnych grupach wiekowych triumfowali: Przemysław Korneluk (U17 i starsi), Jakub Jaworski (U15/16) i Michał Jaworski (U13/14). W turnieju Młodych Talentów na technikę też zwyciężył reprezentant Nidzicy Hubert Pietrzak. Tylko jedna główna nagroda wyjechała do Elbląga, bowiem wśród pań pierwsze miejsce zajęła Karolina Kulik.

Rywalizacje drużynową wygrali sztangiści TS NIDA Nidzica, gdzie główna nagrodą był Puchar Starosty. Na podium znaleźli się jeszcze zawodnicy z Kaliningradu i Nowego Dworu Mazowieckiego. Meyer Elbląg zajął czwarte, Siła Bartoszyce siódme, a LUKS Kurzętnik dziesiąte miejsce.

Specjalnym gościem, a jednocześnie sędzią turnieju był Szymon Kołecki – złoty medalista olimpijski.

wyniki.pdf