Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących śmiało można nazwać wyjątkowym, gdyż nigdy dotąd nie obfitował w tak imponującą liczbę atrakcji. Ten fakt związany jest z bogatą ofertą przygotowaną przez ZSZiO. Impreza promująca edukację w tej jednostce towarzyszyła rozgrywkom sportowym- Turniejowi Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nidzickiego dla Szkół Gimnazjalnych, w którym najwyższe miejsce na podium i piękny puchar zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy.

Przybyli goście: gimnazjaliści powiatu nidzickiego wraz nauczycielami i rodzicami, witani byli w punkcie informacyjnym ZSZiO. W tym miejscu rozpoczynało się blisko dwugodzinne zwiedzanie budynku, któremu towarzyszyło zapoznawanie się z szeroką ofertą edukacyjną liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły I stopnia. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z ogólnymi informacjami dotyczącymi ZSZiO, a także wzięcia udziału w symulacji rozprawy sądowej przygotowanej przez uczniów liceum promujących profil prawno-społeczny. Kolejny profil-politechniczny- prezentował liczne doświadczenia fizyczno-chemiczne i geograficzne oraz angażował gości do wspólnego rozwiązywania zagadek matematycznych. Inne niespodzianki przygotowane zostały przez uczniów prezentujących profil lingwistyczny, którzy starali się zainteresować gimnazjalistów grami i zabawami językowymi.

Kolejne atrakcje towarzyszyły gimnazjalistom w sali, w której promowano naukę w technikum ekonomicznym. Na gości czekała tu symulacja giełdy oraz quiz z nagrodami. Promocja technikum informatycznego- nowości w ZSZiO- połączona była z atrakcjami  związanymi z grafiką komputerową oraz programowaniem.

Branżowa szkoła I stopnia przedstawiała równie bogatą ofertę. Gimnazjaliści mogli miedzy innymi skorzystać z porad wizażystek i fryzjerek, które prezentowały swoje umiejętności. Licznymi dokonaniami szczycił się także samorząd uczniowski, który zapoznawał przybyłą młodzież ze swoja działalnością.

Zwiedzanie budynku nie stanowiło jedynej atrakcji przygotowanej specjalnie dla gimnazjalistów, kolejne niespodzianki czekały na przybyłych gości na zewnątrz szkoły. Na boisku swe stoiska prezentowały technika: budowlane i samochodowe. Można było tam wziąć udział w ćwiczeniach z niwelatorem oraz obejrzeć pokazy praktyczne. Technikum samochodowe oferowało między innymi pokaz jazdy samochodem z talerzem Stewarta.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nie zapomniał oczywiście o poczęstunku dla przybyłych gości, którzy mieli możliwość zjedzenia grillowanych kiełbasek, gorącego bigosu oraz deseru w postaci wielu gatunków domowych ciast.