Sport to zdrowie. Tą dewizą żyła nasza szkoła przez ostatnie parę dni, a zwieńczeniem  przygotowań był Dzień Sportu, który odbył się 13 czerwca 2018r. na kompleksie sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących wybudowanym dzięki staraniom i dofinansowaniu organu prowadzącego czyli Powiatu Nidzickiego. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Starosta Grzegorz Napiwodzki i Wicestarosta Lech Brzozowski.  Uczniowie zmierzyli się z dziesięcioma konkurencjami, między innymi: unihokej, ringo czy tor przeszkód. Jednak najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny i piłka nożna. Zmagania do ostatniej chwili były zacięte. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowały się aż dwie klasy zdobywając o 87 pkt. W nagrodę 2B gimnazjum i 2A liceum udadzą się na pizzę ufundowaną  przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców przy ZSO.