2 września br. miejsce miało święto plonów w Gminie Nidzica. Dożynki w tym roku rozpoczęła msza św. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Nidzicy, następnie uczestnicy korowodem przeszli na stadion miejski gdzie odbyły się główne uroczystości.

W uroczystościach udział wziął Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki wraz z małżonką oraz Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki wraz z małżonką, Radni Rady Powiatu w Nidzicy.

W tym roku była rekordowa ilość 12 wieńców dożynkowych oraz 14 stoisk. Podczas dożynek odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja oceniając wieńce brała pod uwagę materiały z jakich zostały wykonane, staranność wykonania. W tym roku Gminę Nidzica na Dożynkach Wojewódzkich reprezentować będzie wieniec z miejscowości Wietrzychowo. Burmistrz Nidzicy postanowił nagrodzić tych, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie wieńców. Każde sołectwo otrzymało bon na lampę fotowoltaiczną, którą będzie mogło postawić w dowolnym miejscu.

zdjęcia Gmina Nidzica