2 lipca w Janowie odbyła się XI Wystawa Hodowlanych Koni Zimnokrwistych pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Wystawa rozpoczęła się Uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. Św. Rocha w Janowie.

Następnie wszyscy przemaszerowali na plac przy ulicy Zembrzuskiej gdzie odbyła się wystawa. Przemarsz odbywał się przy dziwiękach orkiestry dętej z Dzieżgowa i wozu strażackiego OSP w Janowie. Następnie odbyła się musztra paradna orkiestry.

Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki oraz Waldemar Szymański Wójt Gminy Janowo przywitali zaproszonych gości, wśród których byli: Andrzej Maciejewski Poseł na Sejm RP, Jarosław Sarnowski Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, Jan Śmietanko Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Geodezji, Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki, Włodzimierz Wojnarowicz Starosta Mławski, Bożena Grochala Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy, Przewodnicząca Rady Powiatu Elżbieta Góralska, Członkowie Zarządu Powiatu, Radni Rady Powiatu, Renata Mróz Skarbnik Powiatu Nidzickiego, Bożena Chmielewska Przewodnicząca Rady Gminy w Janowie, Radni Gminy Janowo, Zbigniew Ambroziński Przewodniczący Rady w Janowcu Kościelnym, Radni Gminy Janowiec Kościelny, Radni Miejscy z Nidzicy, Edward Studziński Nadleśniczy Nadleśnictwa Wielbark, kierownicy służ, inspekcji i straży, dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz gmin Powiatu Nidzickiego.

Ocenianych było 15 klaczy i 5 ogierów.

Czempionką klaczy i najwyżej ocenionym koniem wystawy została Kasja, wł. Jarosław Wolak z Dobrego Miasta, wśród ogierów tytuł Chempiona dostał Gajowy wł. Sylwester Chrzanowski z Kowalowic w woj. Podlaskim.

Nagrodę chempionki publiczności otrzymała klacz Mija wł. Jarosław Ziółkowski z Zach natomiast chempiona publiczności otrzymał Coquet de Gibarlet wł. Andrzej Kawecki z Morąga.

Superchampionem wystawy została Kasja wł. Jarosław Wolak z Dobrego Miasta.

Wyniki - klacze:

1. Kasja wł. Jarosław Wolak z Dobrego Miasta
  2. Rolena wł. Grzegorz Napiwodzki z Janowa
  3. Volda S.A. wł. Ilona Zabrocka - Nikołajuk

Wyniki – ogiery:

1. Gajowy wł. Sylwester Chrzanowski z Kowalowic woj. Podlaskie
  2. Kanton wł. Szarejko Marcin z Zabłodowa woj. Podlskie
  3. Bambos wł. Krzysztof Grąbczewski z Lisewa woj. Mazowieckie

Sponsorami X Wystawy byli:

1. Dariusz Piotrkowski Stacja Paliw w Kucach,
  2. Bank Spółdzielczy w Nidzicy,
  3. Zbigniew Jastrzębowski – Stacja Paliw w Komorowie
  4. ZETO Olsztyn Sp. z o.o. w Olsztynie
  5. Związek Gmin Warmińsko – Mazurskich w Olsztynie,
  6. Zakład Piekarniczy Państwo Górniak w Janowie,
  7. Wójt Gminy Wielbark – Grzegorz Zapadka,
  8. Roman Zarębski,
  9. Marek Nowowiejski – Firma Transportowa w Olsztynie,
  10. Leoni Dariusz Czepło Firma Leuro w Muszakach,
  11. Bogdan i Krzysztof Mierzejewscy w Janowie,
  12. Grzegorz Wiszowaty,
  13. Nadleśnictwo Nidzica,
  14. Państwo Młyńscy z Ciechanowa,
  15. Marek i Robert Miszkiewicz Firma DOM s.c. w Nidzicy.