W dniu 12 czerwca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Nidzicy  gościła delegacja z Mongolii . Przedstawiciele Kancelarii Rządu oraz dziewięciu województw zapoznali się z mechanizmami funkcjonowania samorządu powiatowego.
W trakcie spotkania Starosta Grzegorz Napiwodzki zaprezentował Powiat Nidzicki z jego walorami turystycznymi i gospodarczymi. Przybliżył gościom zadania stojące przed samorządem powiatowym i przedstawił zagranicznym gościom trójszczeblową strukturę samorządu terytorialnego w Polsce.  Goście zadawali liczne pytania z zakresu  funkcjonowania administracji, finansowania zadań nałożonych na powiat w tym: oświaty, służby zdrowia, infrastruktury drogowej.
W spotkaniu uczestniczyli także Elżbieta Góralska- Przewodnicząca Rady Powiatu, Lech Brzozowski – Wicestarosta Nidzicki, Elżbieta Bieniek – Sekretarz Powiatu, Renata Mróz – Skarbnik Powiatu, Jolanta Tymińska – Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju, Aleksandra Nowogórska – Dyrektor PUP w Nidzicy, Bogdan Malinowski – Dyrektor ZSZ w Nidzicy, Dariusz Wółkiewicz – Dyrektor ZSZiO w Nidzicy, Jarosław Kwiecień – Dyrektor CKP w Nidzicy.

Mongolia to kraj rolniczo-przemysłowy z wyraźnym udziałem pasterstwa, bogaty w surowce mineralne. Głównym inwestorem i partnerem handlowym Mongolii są Chiny oraz Rosja. Stolicą kraju jest Ułan Bator. Mongolia jest podzielona na 21 ajmaków (województw) oraz 1 miasto wydzielone Ułan Bator.