Dzisiaj, 18 marca o godz. 11.50 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego Nidzicy odbyło się spotkanie wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego ze starostą Marcinem Palińskim, wicestarostą Pawłem Przybyłkiem, radnym sejmiku warmińsko-mazurskiego Patrykiem Kozłowskim, burmistrzem Nidzicy Jackiem Kosmalą, wójtem gminy Janowo Grzegorzem Napiwodzkim, wójtem gminy Janowiec Kościelny Piotrem Rakoczym, wójtem gminy Kozłowo Markiem Wolszczakiem oraz członkami Zarządu i radnymi Rady Powiatu.

Spotkanie otworzył starosta Marcin Paliński witając przybyłych gości, a następnie głos zabrał wojewoda Artur Chojecki, który przedstawił główne założenia programu rządowego #NowaPiątka. Tak zwana „nowa piątka" to: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastka” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Na koniec był czas na dyskusję, w którą aktywnie zaangażowali się samorządowcy z Powiatu Nidzickiego.